CTE 2017 Yılı 2. Müdür ve Başmemurluk Görevde Yükselme Sınav İlanı

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVDE
YÜKSELME SINAV İLANI

Daha önce ileri bir tarihe ertelendiği duyurulan ikinci müdür ile infaz ve koruma başmemuru unvanları için görevde yükselme sınavının 20 Mayıs 2017 tarihinde yapılması öngörülmüştür. 
01/07/2016 tarihinde yapılan Personel Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği ilanının aşağıda yer alan hükümlerle çelişmeyen kısımları aynen geçerlidir. 


30/06/2016 duyurusu ve 14/03/2017 tarihinde ek duyurusu yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına başvuran adaylar da tekrardan sınav ücreti yatırmak şartıyla ikinci müdür ve infaz ve koruma başmemuru görevde yükselme sınavına da başvurabileceklerdir. 


I-BAŞVURU

Sınav Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara'da yapılacaktır. Başvurular 17/04/2017 – 28/04/2017 tarihleri arasında www.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Adaylar öncelikle sınav ücreti olan 110 TL'yi MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile belirtilen tarihler arasında yatıracak daha sonra başvurusunu www.meb.gov.tr adresinden yapacaktır. Daha önce başvurusu yapmış olan adaylar herhangi bir ücret yatırmadan www.meb.gov.tr adresinden başvurularını tekrar yapacaklardır. 
Sınava başvuru şartları sınava son başvuru tarihi itibarıyla aranacağından adayların bilgilerini en geç son başvuru tarihine kadar UYAP üzerinden ve fiziki evrak olarak güncellemeleri gerekmektedir. 
Başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin atanmış olsalar bile sınavları ve atamaları iptal edilecektir.


II-SINAV
Sınav giriş belgeleri 11 Mayıs 2017 Perşembe günü www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecek olup, adaylar 11 Mayıs – 19 Mayıs 2017 tarihleri arasında görev yaptığı kuruma onaylattıracaktır.


Sınav 20 Mayıs 2017 saat 14.00’da Ankara ilinde yapılacaktır. 
Adaylar sınava gelirken görev yaptığı kurum tarafından onaylanmış sınav giriş belgesi ile birlikte üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi devam eden pasaport)  birini yanında bulunduracaklardır.
Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü  Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde 19/01/2017 tarih ve 29953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikler gereği;

  • Görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavında başarılı sayılmak için en az altmış puan almak gerekir.
  • Görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacakların yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

III-SÖZLÜ SINAV
Sözlü sınava en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak; ikinci müdürlük için ilan edilen kadro sayısının(75) beş katı(375), infaz ve koruma başmemuru görevde yükselme sınavı için ilan edilen kadro sayısının(250) üç katı(750) aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır. Aday; sınav kurulunun her bir üyesi tarafından,
a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (30 puan),
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (20 puan),
c)Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (20 puan),
ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti (10 puan),
d)Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),
alanlarında sınava tabi tutulacaktır. Her üyenin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması alınarak personelin sözlü sınav puanı tespit edilecektir.
Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az yetmiş puan alınması zorunludur.
Sözlü sınav yeri ve saati daha sonra 
www.cte.adalet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.


IV-İTİRAZLAR
Sınav soruları ve cevap anahtarı 23 Mayıs 2017 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylar sınav soruları ve cevaplarına ilişkin itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile çalıştığı ceza infaz kurumu, denetimli serbestlik müdürlüğü, eğitim merkezi veya Genel Müdürlüğe sınav sorularının açıklanmasından itibaren beş işgünü içerisinde yapacaklardır. Başvurular sınav kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (ÖDSGM) gönderilecek ve ÖDSGM tarafından 10 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.


Adaylar yazılı sınav sonuçlarına sonuçların açıklanmasından itibaren beş işgünü içerisinde itiraz edebilirler. Adaylar itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile çalıştığı ceza infaz kurumu, denetimli serbestlik müdürlüğü, eğitim merkezi veya Genel Müdürlüğe yapacaklardır. Başvurular sınav kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (ÖDSGM) gönderilecek ve ÖDSGM tarafından 10 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. İtiraz üzerine verilen karar sınav kurulu tarafından ilgiliye tebliğ edilecektir. İtiraz üzerine verilen kararlar idari yönden kesindir.


Nihai başarı sıralamasının Genel Müdürlük internet sitesinde yayınlanmasından itibaren beş işgünü içerisinde yazılı olarak çalıştığı ceza infaz kurumu, denetimli serbestlik müdürlüğü, eğitim merkezi veya Genel Müdürlüğe itiraz edilebilir. İtirazlar beş işgünü içerisinde sonuçlandırılarak ilgilisine tebliğ edilecektir. İtiraz üzerine verilen kararlar idari yönden kesindir.


V-DİĞER HUSUSLAR
Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle başka kadrolara atananlar iki yıl süreyle başka yere naklen atanamazlar.
Sınava başvuracak ve sınavda kendilerine yönelik tedbir alınmasını isteyen engelli adayların engel durumlarına ilişkin raporlarını ve sınavda alınması gereken tedbirleri içeren dilekçelerini en geç 23 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlükte olacak şekilde göndermeleri gerekmektedir. 
Sınava ilişkin olarak 01/07/2016 tarihli ilanda yer alan diğer hususlar aynen geçerli olup adayların o ilandaki hususları da incelemeleri gerekmektedir. 


01/07/2016 tarihli ilana ulaşmak için tıklayınız...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.