banner131

2018 Yılı Yeni Açılacak Cezaevlerine Personel Atama Sonuçları Açıklandı !

Ceza ve Tevkifveleri Genel müdürlüğü tarafından 11.10.2018 tarihinde duyurusu yapılan yeni açılacak İskilip (Çorum) Açık, İslahiye (Gaziantep) T Tipi Kapalı ve Açık, Türkoğlu (Kahramanmaraş) 2 Nolu L Tipi Kapalı ile Yalvaç (Isparta) T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla duyuru yaınlanmıştı. Atama sonuçları gün itibariye aşağıdaki açıklamayla birlikte açıklanmıştır.

"Hizmete açılması planlanan İskilip (Çorum) Açık, İslahiye (Gaziantep) T Tipi Kapalı ve Açık, Türkoğlu (Kahramanmaraş) 2 Nolu L Tipi Kapalı ile Yalvaç (Isparta) T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışma kapsamında ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan komisyon atamalı personelin talepleri hizmet puanları ve tercih sırasına göre NAS üzerinden otomatik olarak; Bakanlık atamalı personelin (kurum birinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdür ve müdür yardımcıları hariç olmak üzere) atamaları ise hizmet puanları, görev yaptıkları ve talepte bulundukları kurumların personel ihtiyacı göz önünde bulundurularak tamamlanmıştır.

Bu kapsamda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 76'ncı maddesi ile 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 3'üncü maddesi ile Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22, 24, 26 ve 41'inci maddeleri gereğince personelin talepleri değerlendirilmiş olup;

Talepleri uygun görülen ve ekli listede yer alan 646 (altıyüzkırkaltı) personelin naklen atanmaları/yerleştirilmeleri; ayrıca aile birliğinin sağlanması için sistem tarafından yer değiştirme suretiyle naklen ataması yapılan personelin eşlerinin bu personelin atandıkları yerlere naklen atanmaları, yerleştirilmesi yapılan sözleşmeli personelin pozisyon tahsisi yapılıncaya kadar harcırahsız ve yolluksuz olarak yerleştirilmiş oldukları ceza infaz kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri NAS puanına göre atanmak veya yerleştirilmek istenilen kurum ile halen görev yapılan kurumun ihtiyacı da göz önüne alınarak gerçekleştirilmiştir.

Atama/yerleştirilme sonuçları; personelimizin çalıştığı kurum, atandığı kurum ve atamaya esas puanını gösterecek şekilde ilan edilmiştir.

Atama/yerleştirilme nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramasını önlemek için belli kurumlarda ve unvanlarda o kurumdan başka bir kuruma ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını belirlemeye yönelik kota uygulaması yapılmıştır. Kota, bir kurumdan belirlenen unvanda ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını ifade etmektedir. Hangi kurumda hangi unvanda kota bulunduğuna dair liste ekte sunulmuştur.

Atanmaları/yerleştirilmeleri yapılan personelin söz konusu ceza infaz kurumları fiilen faaliyete geçtiği tarihte görev yaptıkları kurumlardan ayrılış yapmaları gerekmekte olup, ayrılış yapacakları tarih bilahare bildirilecektir."denilmiştir.

infazvekoruma.net ekibi olarak, ataması yapılan personel arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

Sonuçlar İçin Tıklayınız...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.