CTE 2018 Yılı 2. Dönem Mazeret Atama Sonuçları Açıklandı

20.11.2018 tarihinde duyurusu yapılan Aile Birliği Mazereti Atama  duyurusu sonucunda gün itibariyle sonuçlar aşağıdaki şekliyle açıklanmıştır. Personel arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

"2019 yılı aile birliği mazereti planlaması kapsamında; Bakanlık ve komisyon atamalı personelin mazerete dayalı naklen atanma ve yer değişikliği talepleri personelin mazeret durumları göz önünde bulundurulmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 76'ncı maddesi ile 4'üncü maddesinin (B) fıkrası, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 3’üncü maddesi ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 24, 26 ve 41’nci maddeleri gereğince değerlendirilmiş olup, talepleri uygun görülenlerin ekli listede isimleri belirtilmiştir.

Bu kapsamda atanma/yerleştirilme talebinde bulunan Bakanlık ve komisyon atamalı 790 personelden atanma/yerleştirilme şartlarını taşıyan 419 personelin talepleri olumlu değerlendirilmiştir.
Ayrıca atanma/yerleştirilme talebinde bulunan personelden;

1)Bulunduğu yerde en az bir yıl çalışma şartını taşımayan: 7
2)Eşinin son iki yıl içinde 360 gün prim ödeme şartını taşımayan: 41
3)Herhangi bir mazeret belirtmeksizin talepte bulunan: 86
4)Aynı il içerisinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü talep eden: 32
5)Bölge esasına göre çalışan personelden (nüfusu bir milyonun altında bulunan şehirlere atanma talebinde bulunanlardan) nüfusa kayıtlı olduğu veya 15 yıldan fazla çalıştığı yeri talep eden:13
6)Mazeret şartlarını taşımadığı anlaşılan:108
7)Hâlihazırda Bakanlık bünyesinde ve Eğitim Merkezlerinde geçici olarak görev yapan ve atanma/yerleştirilme talebinde bulunan:17
8)Eşi kadrolu kamu görevlisi olup, talebi halinde kendi yanına atanma imkânı olan;12
(Örn: Talep sahibi A ceza infaz kurumunda sözleşmeli personel, eşi B ilinde herhangi bir kamu kuruluşunda kadrolu kamu görevlisi olup talep etmesi halinde talep sahibinin görev yaptığı A ceza infaz kurumunun bulunduğu il sınırları içerisine atanma imkânı olan fakat talepte bulunmayan).
Olmak üzere toplam 316 kişinin talebi olumlu değerlendirilememiştir.

Ayrıca, talepte bulunan personelden bulunduğu unvanda tek olarak çalışan 55 kişinin talebi uygun olmasına rağmen kurumsal ihtiyaç nedeniyle karşılanamamıştır.

Bu kapsamda atanma/yerleştirilme talep eden bakanlık ve komisyon atamalı toplam 790 personelden 419 personelin talepleri olumlu değerlendirilmiştir.

Talepleri olumlu değerlendirilen personele dair liste ekte belirtilmiş olup listede ismi bulunmayanların talebi uygun görülmemiştir.

Talepleri olumlu değerlendirilen personelin ayrılış işlemleri 2019 yılı sömestr tatiline göre planlanacak olup, ayrılış tarihleri ayrıca bildirilecektir." denilmiştir.

Ek-1 Bakanlık Atamalı Personelin Mazeret Atama Sonuçları

EK-2 Taşra Atamalı Personelin Mazeret Atama Sonuçları

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.