CTE 2018 Yılı Bakanlık ve Komisyon Personeli Atama Sonuçları Açıklandı

02 Nisan 2018 tarihinde duyurusu yapılan 2018 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Planlaması, Norm Atama Sistemi ( NAS ) sonuçları aradan geçen 3 aylık süreden sonra CTE Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden açıklandı !

"Genel Müdürlüğümüz tarafından 2018 yılı İsteğe bağlı atama talepleriyle ilgili Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmaları sonuçlandırılmış ve personelimizin isteğe bağlı yer değişiklikleri hizmet puanları ve tercih sırasına göre (kurum birinci ve ikinci müdürleri, denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç) Sayın Müsteşarımız Selahaddin MENTEŞ ve Sayın Müsteşar Yardımcımız Cengiz ÖNER’in katılımıyla NAS üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmiştir.

Bir ceza infaz kurumu ya da denetimli serbestlik müdürlüğüne isteğe bağlı olarak atanabilecek toplam personel sayısı her bir unvan için ayrı ayrı o kurum için tahsis edilen norm ihtiyacına göre belirlenmiştir. Ayrıca, Norm ve Atama Sisteminin karşılıklı tercihleri değerlendirmek suretiyle bir kurumdan başka bir kuruma ataması yapılan personelin yerine yerleştirme yapabilme özelliği sayesinde tercih edilmiş olması halinde kurumdan giden personel sayısı kadar ilave personelin ataması da gerçekleştirilmiştir.

Atamaya ilişkin ilanda açıklandığı üzere atama nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramasını önlemek için belli kurumlarda ve unvanlarda o kurumdan başka bir kuruma ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını belirlemeye yönelik kota uygulaması yapılmıştır. Kota, bir kurumdan belirlenen unvanda ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını ifade etmektedir. Hangi kurumda hangi unvanda kota bulunduğuna dair liste ekte (EK-4, EK-5) sunulmuştur.

Sözleşmeli personelin yerleştirilmeleri, atanma talep edilen yerde boş pozisyon bulunmasına veya atama talep edilen yerdeki sözleşmeli personelin başka bir pozisyona yerleştirilmesine bağlı olarak sistem tarafından gerçekleştirilmiştir.

Aile bütünlüğünün bozulmaması için yer değişikliği isteme hakkını elde eden ve her ikisi de kurum personeli olan eşlerin birbirlerine tabi olmasında; yönetici kadrosunda bulunmayanlar yönetici kadrosunda bulunanlara, kadrolu olan personel sözleşmeli olan personele, puanı yüksek olan personel düşük olana tabidir ilkesi benimsenmiştir. Eğer tabi olunan personelin sistem tarafından ataması yapılmamışsa diğer eşin de ataması yapılmamıştır.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 33’üncü maddesi uyarınca; atamalarda nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu il’e bağlı ilçeleri, nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, en az onbeş yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddî ilişkisinin bulunduğu il veya ilçeleri tercih eden infaz ve koruma başmemuru ile sayman unvanlı personelin ve atanma talebinde bulunamayacakları yerleri tercih eden personelin bu tercihleri dikkate alınmamıştır.

Atama sonuçları, personelimizin çalıştığı kurum, atandığı kurum ve atamaya esas puanını gösterecek şekilde ilan edilmiştir.

Ataması yapılan personelimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz." denilmiştir.

EK-1 Bakanlık Atamalı Personel Tayin Sonuçları

EK-2 Komisyon Atamalı Personel Tayin Sonuçları

EK-3 Personel Atama Planlaması Kapsamında Aile Birliği Nedeniyle Naklen Atananlar

EK-4 Bakanlık Kota

Ek-5 Komisyon Kota

Tayini çıkan personel görev yerinden ayrılış işlemleri neticesinde 15 gün mehil izni adı verilen izin veriliyor. Bu izinde personelin eşya taşıması ve yeni görev yerine yerleşmesi amaçlanıyor. Kurumlardan ilişiklerini kesen personel yeri görev yerlerine mehil izni bittiğinde katılıyor. Yani Temmuz ayının 2. gününden itibaren ilişik kesen cezaevi personeli 15 günlük iznin sonunda yeni görev yerlerine başlayacaklar.

Bununla birlikte ataması yapılan personele harcırah ödemesi yapılacak. Harcırahlar belirlenirken memurun evli olup olmadığı, tayin gideceği yeni görev yerinin mesafesi göz önünde bulunduruluyor.

15 Günlük Mehil İzni Nedir? Kimlere Verilir?

Mehil izni adı verilen izin 657 sayılı Devlet memurları kanununda yer almaktadır. Bu kanunda şöyle denir; İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;  a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü, b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini, İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. denilmektedir. Aynı il içinde tayin gören personelin kaç gün mehil izni kullanacağına ilişkin ise Devlet Personel Başkanlığının görüş yazısı mevcuttur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.