CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Kaç Kişi Başvurdu Açıklandı !

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 23 Mart 2019 tarihinde yapacağı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı için yapılan başvuruların sayısını açıkladı. Genel Müdürlük web sitesi üzerinde aşağıdaki bilgilere yer verilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında münhal bulunan bazı unvanlar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmıştır. Görevde yükselme sınavı ile 75 Ceza İnfaz Kurumu Kurum 2. Müdürü, 75 Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı, 75 İdare Memuru, 75 Şef, 25 Sayman, 250 İnfaz ve Koruma Başmemuru, 15 Memur; unvan değişikliği sınavı ile de 25 Öğretmen kadrosu için; 

Aday başvuru yapmıştır.
Sınav giriş belgeleri www.meb.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, adayların giriş belgesini son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafını yapıştırarak 18 Mart-22 Mart 2019 tarihleri arasında görev yaptığı kuruma Ek-1’deki şekilde onaylatmaları gerekmektedir. 
Sınavlar 23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da tek oturum halinde Ankara ilinde yapılacak olup, sınav yerleri giriş belgelerinde belirtilmektedir. Adayların sınav giriş belgelerinde belirtilen okul ile adresleri kontrol ederek isim benzerliğinden dolayı hataya düşmemeleri gerekmektedir.
Adaylar sınava gelirken görev yaptığı kurum tarafından onaylanmış sınav giriş belgesi ile birlikte üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi devam eden pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Sınavın 23 Mart 2019 Cumartesi günü yapılacak olması nedeniyle, vardiya sisteminde görev yapan personelin sınava girecek olması durumunda kurum müdürlüğü tarafından sınav için gidiş-geliş yol süresini de içerecek şekilde gerekli düzenlemenin yapılması gerekmektedir.
Sınav sebebiyle herhangi bir yolluk ve harcırah ödenmeyecek olup adayların sınav için yapacakları ulaşım ve konaklama giderlerinin kendileri tarafından karşılanması gerekmektedir.
Adayların sınav salonuna gelirken yanlarında yeteri kadar kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş bulundurmaları gerekmektedir.
Sınavla ilgili tereddüt hasıl olan konularla ilgili olarak

  • 18 Mart-22 Mart 2019 tarihleri arasında irtibat: 0(312) 507 07 14
  • 23 Mart 2019 tarihinde irtibat: 0(312) 507 06 30

EK (Örnek Başvuru Formu)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.