Hizmete Açılacak Afyonkarahisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kurumlar Arası Personel Alınacak

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yeni hizmete açılacak olan Afyonkarahisar ceza infaz kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması için gün içinde aşağıdaki şekliyle bir duyuru paylaşmıştır. Takipçilerimizin bilgisine sunulur.

"Hizmete açılması planlanan Afyonkarahisar ceza infaz kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan erkek infaz ve koruma memurlarının Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22'nci maddesi gereğince komisyonlar arası naklen atanmaları/yerleştirilmeleri planlanmaktadır. 
Bu kapsamda, aşağıda belirtilen şartları taşıyan söz konusu personelin atanma/yerleştirilme taleplerini 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Sistem üzerinden gönderilmeyen hiçbir talep dikkate alınmayacaktır. Başvurular NAS üzerinden alınacak ve değerlendirmeler atanmak veya yerleştirilmek istenilen kurum ile halen görev yapılan kurumun ihtiyacı da göz önüne alınarak puana göre gerçekleştirilecektir. 


1-Başvuru şartları:
a) Sözleşmeli ve kadrolu personelin 31 Aralık 2019 
tarihi itibariyle görev yapılan adalet komisyonu yetki alanı içerisinde 2 (iki) yıllık hizmet süresini doldurmuş olması gerekmektedir. (sözleşmeli pozisyonda geçen süreler hesaba katılacak, askerlik, açıkta ve aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının 3 (üç) aydan fazlası hesaba katılmayacaktır).
b) Hizmet gereği atananlardan talepte bulunacakların 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle atandığı yerde göreve başladığı tarihten itibaren en az üç yıl görev yapmış olmaları gerekmektedir. (önceki görev yerinin bağlı olduğu merkez ve mülhakatına atanmak isteyenlerde sekiz yıllık çalışma süresinin tamamlanması gerekmektedir.)
c) Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak, son iki yıl içerisinde uyarma veya kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak (hizmet gereği atananlarda uyarma cezası dışında ceza almamış olmak). 


2- Genel İlkeler:
a) Aile bütünlüğünün bozulmaması için eşlerden her ikisinin de talepte bulunmaları, birlikte talepte bulunmaları halinde her ikisinin de bu kapsamda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca talepte bulunan eşlerin her ikisininde infaz ve koruma memuru unvanında görev yapmaları gerekmektedir.
b) Eşlerden yalnızca birinin talepte bulunması ve atamasının/yerleştirilmesinin yapılması halinde diğer eşin mazeret kararnamesi kapsamında ataması/yerleştirilmesi yapılmayacaktır. Atanan eşin de bulunduğu kurumda 2 (iki) yıl çalışma zorunluluğu bulunduğundan 2 (iki) yıl süreyle başka yere atanma talebinin kabul edilmeyeceği bilinmelidir.
c) Söz konusu ceza infaz kurumlarında bayan personel ihtiyacı bulunmaması nedeniyle (aile birliği mazereti hariç) bayan personelin ataması/yerleştirilmesi yapılmayacak olup tercih aşamasında bayan personelin bu hususu göz önünde bulundurması gerekmektedir.
d) Söz konusu kurumlara ihtiyaçtan fazla talep olması halinde talepte bulunanların hizmet puanı ve görev yaptığı kurumun personel ihtiyacı göz önüne alınarak başvuruları değerlendirilecektir. 
e) İlgililerin UYAP sistemi üzerinden sadece Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu seçmeleri gerekmektedir. Başka bir yer talep edenlerin talepleri dikkate alınmayacaktır. 
f) Ayrıca, belirtilen ceza infaz kurumlarının bağlı olduğu yetki alanı içerisindeki kurumlarda görev yapan personel komisyon içi olarak bu yer ceza infaz kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.
g) Naklen atanma/yerleştirilme başvuru şartlarını taşımadığı halde talebini NAS üzerinden mazeret seçerek gönderenlerin talepleri dikkate alınmayacağı gibi ilgililerin taleplerine cevap da verilmeyecektir.
h) Tercihler başvuru süresinin son gününe kadar silinebilecek ve istenildiği takdirde yeniden talepte bulunulabilecektir. Ancak, başvuru süresi bittikten sonra tercihlerden vazgeçilemeyecek ve atamalar gerçekleştikten sonra atama işleminden feragat talepleri kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu itibarla tercihlerin özenli bir biçimde yapılması ve sisteme işlenmesi önem arz etmektedir.
ı) Hizmete açılan ceza infaz kurumlarına atamaları/yerleştirmeleri yapılan personelin kurumlarından ayrılışları atama tebligatını müteakiben yapılacaktır.


3-Mahallinde Yapılması Gereken İşlemler
a) NAS, UYAP’ta kayıtlı veriler üzerinden değerlendirme yaptığından; öncelikle UYAP kayıtlarının komisyonlar, ilgililer ve kurum personel birimlerince kontrol edilerek, personelin özlük bilgilerinin (daha önce çalıştığı kurumlar da dahil olmak üzere ayrılış ve başlayış tarihleri, öğrenim bilgileri, aile fert bilgileri, personelin eşlerinin görev yaptığı kurum ve unvan bilgileri, telefon ve adres bilgileri, e-posta adresleri, geçici görev bilgileri, teknisyen branş bilgileri, ceza bilgileri ve eksik bulunan tüm bilgilerin) güncellenmesi ve eksik olan verilerin ivedilikle tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde mevcut bilgilere itibar edilecektir. Bu itibarla atanma/yerleştirilme talebinde bulunacak personelin kendi özlük ekranları ile ilgili bilgileri kontrol etmesi önem arz etmektedir.
b) Hizmete açılması planlanan Afyonkarahisar ceza infaz kurumlarına atanma/yerleştirilme talebinde bulunacak personelin; UYAP-Personel Uygulamaları/Personel İşlemleri/CTE Atanma Talep Formunu kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile girmek suretiyle elektronik ortamda doldurmaları ve 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında UYAP üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Fiziki olarak gönderilen talepler ile UYAP ortamından gönderilse dahi belirtilen tarihler dışında yapılan talepler değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Atanma Talep Formunun bir çıktısı alınarak imzalanıp kurumun personel biriminde muhafaza edilecektir.
c) Başvuru ve evrak ekleme işlemleri tamamlandıktan sonra "Kaydet" butonuna basılarak evrakın kaydedilmesi, "Kaydet"  butonuna  bastıktan  sonra ise ekrana gelecek olan "Atanma  Talep Formu"nda bilgilerin ve tercihlerin kontrolünün  yapılması ve "Onayla"  sekmesini  seçtikten sonra "Evet"  diyerek  işlemin tamamlanması başvuruların Norm ve Atama Sistemine gönderilebilmesi için önem arz etmektedir.
d) UYAP şifresi olmayan personel, kurumlarında bulunan UYAP-Bilgi İşlem Birimi aracılığı ile şifre talep formu doldurarak UYAP şifrelerini temin edecektir. UYAP şifresi olmadan atanmak/yerleştirilmek için tercihte bulunulamayacağından, kurumda bulunan UYAP-Bilgi İşlem Biriminin bu yöndeki talepleri gecikmeksizin karşılayarak mağduriyetlere sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.
İlanen duyurulur."denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İKMADAYI17 5 yıl önce

Çanakkale ayvacık c tipi yeni cezaevi ne zaman açılacak bilginiz varmı değerli admin?