Ankara Ceza İnfaz Kurumlarına Komisyonlar Arası Personel Alımı !

 

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden gün içerisinde duyurulan Ankara ceza infaz kurumları için komisyonlar arası personel atama duyurusu yayınlandı. Duyuru aşağıdadır. Takipçilerimizin bilgisine sunulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

 

Sayı : 61447256-903.02-E.6108/116037 12/10/2016
Konu : Ankara ceza infaz kurumlarına personel planlaması  

 

 

.................................CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
 

 

Ankara İlinde bulunan ceza infaz kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla komisyon atamalı personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22 ve 41'inci maddeleri gereğince komisyonlar arası naklen atanması planlanmaktadır.

 

Bu kapsamda, aşağıda belirtilen şartları taşıyan ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin taleplerinin alınarak EK-B başvuru formunun personel tarafından eksiksiz şekilde doldurulması, taleplerin yazımız ekinde gönderilen EK-A formuna excel formatında büyük harflerle kaydedilmesi, ilgililerin sicil özeti belgeleri de eklenerek taleplerin en geç 24 Ekim 2016 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde olacak şekilde UYAP üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.

 

1-Komisyonlar arası naklen atanma için başvuru şartları:
a) 01 Ekim 2016 tarihi itibariyle görev yapılan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının yetki alanı içerisinde 2 yıllık hizmet süresini doldurmuş olmak (hizmet gereği atananlarda 3 veya 8 yıl),
b) Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak, son iki yıl içerisinde uyarma veya kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak (hizmet gereği atananlarda uyarma cezası dışında ceza almamış olmak).

 

2- Genel İlkeler:
a) Eşi ile aynı komisyon bünyesinde çalışanların tek başına talepte bulunmaması gerekmektedir. 
b) Sözleşmeli personelin başvuru hakkı bulunmamaktadır.

 

3-Başvuru ve değerlendirme takvimi: 
a) 13 - 18 Ekim 2016 tarihleri arasında başvuruların alınması, 
b) 19 - 21 Ekim 2016 tarihleri arasında başvuruların komisyonlar tarafından değerlendirilmesi, 
c) Taleplerin en geç 24 Ekim 2016 tarihinde taleplerin Genel Müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilmesi, başvuru şartlarını taşımayanların taleplerinin ise gönderilmemesi gerekmektedir.

 

4- Özel Hususlar:
a) Yukarıda adı geçen kurumlara ihtiyaçtan fazla talep olması halinde talepte bulunanların görev yaptığı kurumun personel ihtiyacı göz önüne alınarak başvuruları değerlendirilecektir. 
b) Söz konusu atamalar, atanmak istenilen kurum ile halen görev yapılan kurumun ihtiyacı göz önüne alınarak gerçekleştirileceğinden, atama onay tarihinden sonra yapılacak feragat talepleri kabul edilmeyecektir. 
c) Fiziki olarak veya komisyon aracı kılınmaksızın gönderilen evrak ile 13 Ekim 2016 - 18 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Bilgi edinilmesini, yazımızın Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına iletilmesini ve keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlükleri personeline duyurulmasını rica ederim. 
 

 

  Enis Yavuz YILDIRIM
Hâkim
Bakan a.
Genel Müdür 

 

EKLER:Personel atama talep formu

(EK-A)Naklen atanmak isteyen personel listesi (EK-B)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.