CTE Personeli İçin TBBM'de 10 Soruluk Soru Önergesi Verildi

Ceza ve Tevkifevleri Personelinin talepleri üzerine çözülmeyi bekleyen sorunlarına İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili ENEZ KAPLAN tarafından 02/09/2019 gün ve 1524 sayılı yazılı soru önergesi verilmiş olup metnin içeriğinde aşağıdaki sorulara yer verilmiştir. 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasıní saygılarımla arz ederim. 
Enez KAPLAN /Tekirdağ Milletvekili

1- Ziyaretçi, hükümlü ve tutuklular ile karşı karşıya kalan cezaevi görevlileri, görev başında fiziki ve sözlü saldırılara maruz kalmaktadırlar. Görevleri sırasında yaşadıkları olumsuzluklarda Bakanliktan avukatlık hizmetleri dâhil her türlü desteği vermelerinin önündeki yasal engeller kaldırılmalıdır. Buna yönelik çalışmanız var mıdır? 

2-657 Sayılı Devlet Memurlari Kanunu'na tabi görev yapan cezaevi memurları, yaptıkları görev ve çalıştıkları süre göz önüne alındığında Genel İdari Hizmetler Sınıfında bulunmaktadır, Buradan ayrılarak "Emniyet Hizmetleri Sinifi" oluşturulmalı ve meslek tanımı yapılmalio Bu konuda yasal çalışma yürütülmekte midir? 

3- İnfaz koruma memurlarının, fazla çalışma saatlerinin bayram, hafta sonu ve gece. çalışmalarının yasa ve yönetmeliklere dayanması ve kanuna aykırı görevlerin önüne geçilmesi gerekmektedir. Bu konuda yasal çalışma yapılmakta mıdır? 

4-Cezaevi memurlarına yeşil pasaport vermeyi planlıyor musunuz? 

5- Cezaevi memurlarının 1.Derece kadrolara yükselmelerine imkân sağlanacak mıdır? 

6- Ceza infaz kurumu memurlarınınim görevde ya da göreve giderken saldırı ya da kurumda. vefatinda şehitlik unvanı vermeyi planlıyor musunuz? 

7- Ceza infaz kurumu memurları için 3600 gösterge verilecek mi?

8- Ceza infaz kurumu memurlarının görevde ve emeklilikte makul bir ücret almaları sağlanacak mıdır? 

9- Görevlerinden dolayı yaralanmaları, sakat kalmaları veya ölümleri halinde nakdi tazminat verilecek midir?

10- Tüm cezaevi personeline can güvenlikleri bulunmadığından emeklilikte ve görevde silah taşıma ruhsatı verilmesi düşünülmekte midir?

Soru Önergesinin TBBM Kayıtlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.