CTE Personeli 2022 Yılı Kar Payı Ödemeleri Gerçekleşti

Hatırlanacağı üzere ; Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu bünyesinde  "işyurdu Kar Payı" adı altında sadece işyurdu personeline yapılan ödeme, bilindiği üzere 14 Nisan 2020 tarihinde 7562 sayılı kanunda yapılan düzenleme ile tüm ceza infaz kurumu personeline ( iş yurdunda çalışmayan ) dağıtımı yapılacak denilmişti.

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personeli her yılın sonu itibariyle almış olduğu işyurtları kar payı ödemeleri 2022 yılı için; 20-21 Aralık 2022 tarihi itibari 594,62 TL olarak ödenmeye başlanmıştır. 

ÖDEMEYE ESAS İLK YASA METNİ

7242 sayılı kanun ile eklenen 4301 sayılı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumuna İlişkin Bazı Mali Hükümlerin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 8.maddesine eklenen maddeler gereğince;

(Değişik fıkra: 14 Nisan 2020 tarih 7242/66 madde) İşyurtlarının yıllık bilançolarında tahakkuk edecek her türlü faaliyet dışı gelirleri ve faizler hariç olmak üzere kârlarının yüzde 30’unu aşmamak üzere;

a) İşyurtlarında görevli personel, işçi ve hükümlüler ile tutuklulara, yıllık net ücretinin yüzde 50’sini geçmemek üzere memur maaş katsayısının (10.000) gösterge rakamı ile çarpımı sonucu bulunacak miktara kadar ve çalıştıkları süre ile yaptıkları işin özellik ve güçlüğüne göre,


b) Yukarıda belirtilen bent uyarınca dağıtılan kâr payından kalan miktarm işyurtları kurumunda toplanarak, bu miktardan işyurdu faaliyetlerinde çalışmayıp sözleşmeli olarak çalışanlar da dahil olmak üzere fiilen ceza infaz kurumlarında çalışan personele, yıllık net ücretinin yüzde 10’unu geçmemek üzere memur maaş katsayısının, (4.000) gösterge rakamı ile çarpımı sonucu bulunacak miktara kadar ve çalıştıkları süreye göre, İşyurtları Yüksek Kurulu kararı ile kâr payı ödenebilir.


Bu fıkranın (a) bendi kapsamında yapılan kâr payı ödemesi (b) bendine göre yapılacak kâr payı ödemesinden az olamaz. Ödemeler, çalışmayı takip eden bütçe yılında ve bir defada yapılır." hükümleri eklenmiştir.

Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Telegram Grubumuza Buradan Katıl

Youtube Kanalımıza Buradan Abone Ol

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cte_58_ikm 10 ay önce

Ortalama 400 lira... Böbrek taşı ameliyatı olunca doktor bi kaç gün istirahat vermişti, raporlu diye onuda kesmişler, 378 lira yattıı... Yemin ediyorum deli para, sonunda ekonomik olerak bi nefes aldırdı bize...

Avatar
ikm 9 ay önce

bu tür karpayı ödemesi ayıptır. ya hiç vermeyin yada tatmin edecek bir miktar belirleyin. her yıl miktar düşecekse ne anlamı kaldıki. hak yeniyor.

Avatar
Mert 9 ay önce

Cte personeline yatan tutar çok az buna bir çare bulunulması lazim