CTE 60 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylara İlişkin Duyuru

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 60 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylara İlişkin Duyuru paylaştı. Yapılan duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir.

"Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kurumlarda istihdam edilmek üzere 60 Sözleşmeli Pozisyon İçin Personel Alım İlanı 28.12.2023 tarihinde Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ve Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu personel alım ilanına ilişkin başvurular 15.01.2024 tarihinde başlamış ve 29.01.2024 tarihi itibarıyla sona ermiştir.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinde yer alan “…sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının üç katı kadar aday çağırılır…” hükmü gereği, başvurusunu tamamlayan 7154 adayın başvurularının incelenmesi ve her bir pozisyon için ayrı ayrı olmak üzere KPSS P3 puanı esas alınarak en yüksek puandan başlanmak suretiyle sıralanması sonucu aşağıda yer alan tabloda belirlenen kontenjan sayısının 3(üç) katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır.

Sözlü Sınavda;

a) İlgilinin atanacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi 40,
b) Atatürk İlke İnkılap tarihi 20,
c) Genel kültür 20,
d)Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan esas alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı olunabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Nihai Başarı Listesinin belirlenmesinde; adayla"rın merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayan sıralama dikkate alınacak olup, puanların eşit olması halinde sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı ile diploma notu yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.

Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylar Sınava Gelirken;

1-Fotoğraflı kimlik belgesini,
2-Turkiye.gov.tr adresinde yer alan Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından sunulan Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” başlıklı hizmetten edinilen mezun belgesinin çıktısını yanında bulundurması gerekmektedir.
Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ve sözlü sınav tarihleri ekli listede belirtilmiştir.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınav işlemleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü hizmet binasında (Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No: 12/1 Altındağ/ ANKARA) yapılacaktır. "denilmiştir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞARI LİSTESİ

İletişim: Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Planlama ve İstihdam Bürosu
Telefon: 0312 507 0 503 – 876 – 877 – 898 – 842 

 

Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

X (Twitter) Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Telegram Grubumuza Buradan Katıl

Youtube Kanalımıza Buradan Abone Ol

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.