2019 Yılı CTE Görevde Yükselme (GYS) ve Unvan Değişikliği Sınavı Soru ve Cevapları Açıklandı !

Sınav soruları ve cevap anahtarları 26 Mart 2019 tarihinde ilan edilecektir. Adaylar sınav sorularına ve cevaplarına ilişkin itiraz başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile Genel Müdürlüğe iletilmek üzere çalıştığı ceza infaz kurumuna, denetimli serbestlik müdürlüğüne ve eğitim merkezi müdürlüğüne sınav soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayınlanmasından itibaren 5 (beş) işgünü içerisinde yapacaklardır. İtirazlara ilişkin başvurular sınav kurulu tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (ÖDSGM) gönderilecek ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.
2) Yazılı sınav sonuç bilgileri 25 Nisan 2019 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Adaylar yazılı sınav sonuçlarına sonuçların açıklanmasından itibaren beş işgünü içerisinde itiraz edebilirler. Adaylar itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile Genel Müdürlüğe iletilmek üzere çalıştığı ceza infaz kurumuna, denetimli serbestlik müdürlüğüne veya eğitim merkezi müdürlüğüne yapacaklardır. Başvurular sınav kurulu tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (ÖDSGM) gönderilecek ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. İtiraz üzerine verilen karar sınav kurulu tarafından ilgiliye tebliğ edilecektir. İtiraz üzerine verilen kararlar idari yönden kesindir.
3) Nihai başarı sıralamasının Genel Müdürlük internet sitesinde yayınlanmasından itibaren beş işgünü içerisinde yazılı olarak Genel Müdürlüğe iletilmek üzere çalıştığı ceza infaz kurumuna, denetimli serbestlik müdürlüğüne veya eğitim merkezi müdürlüğüne itiraz edilebilir. İtirazlar beş işgünü içerisinde sonuçlandırılarak ilgilisine tebliğ edilecektir. İtiraz üzerine verilen kararlar idari yönden kesindir.
4) Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu
olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

CTE 2019 GYS ve UD Soru ve Cevapları 

İkinci Müdür A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

İkinci Müdür B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

İdare Memuru A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

İdare Memuru B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Şef A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Şef B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Sayman A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Sayman B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

İnfaz ve Koruma Başmemuru A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

İnfaz ve Koruma Başmemuru B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Memur A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Memur B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Öğretmen A Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Öğretmen B Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.