CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Atama Sonuçları Açıklandı

Ceza ve Tevkifevleri (CTE ) Genel Müdürlüğü, yazılı sınavı 23/03/2019 tarihinde, sözlü sınavı ise 16 Eylül – 28 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı sonucunda gün içerisinde personeli tercihleri doğrultusunda atamalrı yapılmış olup atama yerleri açıklanmıştır. Açıklamada ayrıntılı bilgi olarak aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir.
 

"Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nda başarılı olan idare memuru, şef, sayman, infaz ve koruma başmemuru, öğretmen ve memur unvanında kazanan personelin tercihleri doğrultusunda yerleştirme işlemleri 05.03.2020 tarihli Bakanlık Olur’u ile tamamlanmış olup yerleştirme işlemi yapılan personelin yerleştirme sonuçları, unvan dağılımına göre ekte yer almaktadır. Kurum II. Müdürü ve Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcılığı sınavını kazanan personelin tercih sonuçları bilahare ilân edilecektir.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı sonuçlarına göre yerleştirilme yapılan adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 62’nci maddesinde yer alan hüküm doğrultusunda:

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,

b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini, izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

Ayrıca Bakan Olur'uyla onaylanan "Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personelinin 2020 Yılı Eğitim Programı ve Eğitim Plânı" kapsamında gerçekleştirilen uyum eğitimine katılan personelin ilişik kesme, ayrılış-başlangıç gibi işlemlerini söz konusu eğitimin bitimine müteakip gerçekleştirmeleri, henüz eğitime katılmamış olanların ise ilişik kesme, ayrılış-başlangıç gibi işlemlerini tamamladıktan sonra Personel Eğitim Daire Başkanlığı’ndan gelecek bilgi doğrultusunda eğitimlere katılmaları gerekmektedir.

2020 yılında açılması planlanan fakat inşaat aşaması devam eden ceza infaz kurumlarına ataması yapılan personelin geçici olarak görevlendirildiği kurumlar ekli listelerde belirtilmiş olup, söz konusu kurumların faaliyete alınması halinde ilgili personelin geçici görevlendirilmesi kaldırılarak atanmış oldukları kurumlara nakledilecektir.

Söz konusu sınav sonucuna göre ataması yapılan personel için tebligatlar ayrıca görev yaptıkları kurumlarına gönderilecektir.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavını kazanan personeli tebrik eder, yeni görev yerlerinde başarılar dileriz."denilmiştir.

a) İdare Memuru Tercih Sonuçları 

b) Şef Tercih Sonuçları

c) Sayman Tercih Sonuçları 

d) Öğretmen Tercih Sonuçları 

e) İnfaz ve Koruma Başmemuru (Erkek) Tercih Sonuçları 

f) İnfaz ve Koruma Başmemuru (Kadın) Tercih Sonuçları 

g) Memur Tercih Sonuçları 


 

Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Youtube Kanalımıza Buradan Abone Ol

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.